с. Великоолександрівка. Великоолександрівський ліцей Васильківської селищної ради

Історія школи

Великоолександрівський НВК це навчально-виховний комплекс,  заклад комунальної власності. Великоолександрівська  СЗШ заснована 1914 році, у 1936 році їй надано статус середньої. У 1978 році добудовано новий корпус проектною потужностю   350 місць. У даному навчальному році наповнюваність становить 220 учнів. У 2010 році школу реорганізовано у навчально-виховний комплекс, у якому відкрито дві дошкільні групи на 40 дітей.

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ.

·          впровадження ідей креативного навчання через активні форми діяльності учасників навчально-виховного процесу;

·          розвиток творчих і здров’єзберігаючих компетентностей учнів;

·          забезпечення психологічних умов для розвитку особистості учня шляхом впровадження в навчальний процес новітніх педагогічних технологій;

·          підвищення якості освіти через формування ключових компетентностей особистості шляхом інтеграції інноваційних форм  і методів роботи;

·          формування свідомого громадянина , патріота рідної землі, носія народних традицій;

·          організація роботи закладу як культурно-освітнього центру села у рамках соціально-педагогічного комплексу.

З 2005 року школа працює над науково-методичним проектом «Розвиток інноваційної особистості через оздоровчий аспект навчально-виховного процесу». Навчально-виховний процес будується за принципом формування,  збереження і зміцнення здоров’я учнів. Забезпечуємо  умови для здобуття якісної загальної середньої освіти, формуємо у підростаючого покоління позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя  та свідоме ставлення до власного здоров’я шляхом валеологічного наповнення змісту уроків та позакласних заходів, залучення до різних форм фізкультурно-масової роботи.

Школа відзначається якісною матеріально-технічною базою: 14 класних кімнат, бібліотека з книжковим фондом 11 867 примірників, 2 спортивні зали загальною площею 450 кв.м., їдальня на 100 місць, власний автобус, 2 комп’ютери класи, мультимедійний проектор. Вдкрито дві дошкільні групи з  проектною потужностю на 40 дітей де обладнано 2 ігрові кімнати,  2 спальні, 2 гігієнічні кімнати, 2 гардеробні, харчоблок. На території шкільного двору обладнано майданчик з нестандартним спортивним обладнанням. У 2011 році завдяки участі у Міжнародному проекті «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»  та при активній участі жителів села,  було проведено заміну вікон  на металопластикові , здійснено заходи енергозбереження.

Навчально-виховний процес здійснюють 18 досвідчених педагогів , серед яких:

·          вчителів методистів – 3

·          вчителів , що мають звання «старший вчитель» - 7

·          «відмінник освіти України» - 7

·          вчителів  вищої категорії – 13

·          вчителів другої категорї – 2

·         Заслужений вчитель України - 1

Педагогічний колектив Великоолександрівського НВК

ефективно впроваджує в освітній процес метод проектів, проблемне, випереджаюче, інтегроване  навчання, рівневу диференціацію, продуктивне навчання, що забезпечує достатню результативність навчально-виховного процесу, сприяє розвитку  творчої особистостіздатної  до практичної діяльності.

З 2005 року у школі ІІІ ступеня введено природничо-математичний профіль, який забезпечує умови для розвитку творчих здібностей учнів, реалізації їх природних задатків, нахилів, прагнень.

Серед різноманітних форм позакласної роботи як невід’ємної частини всього навчально-виховного процесу важливу роль відіграють  предметні олімпіади, які охоплюют значну частину зацікавлених учнів. В цьму році ми вибороли 23 призових місця на районних олімпіадах і маємо ІІІ місце в обласній олімпіаді з біології.. У школі працюють предметні гуртки «Лірик», «Поетика», «Юний історик», «Юний еколог», «Піфагорійці», драматичний, вокальний. Наслідком цього є активна і результативна участь у Всеукраїнських і Міжнародних інтерактивних конкурсах «Колосок», «Левеня», «Кенгуру», «Лелека». В закладі створено спортивний клуб «Олімп», співпрацюємо з Васильківською ДЮСШ (секції: футбол, волейбол, легка атлетика) та сільським будинком культури.Саме такі форми роботи сприяють удосконаленню навчально-виховного процесу зі здібними учнями, озброюють їх практичним розумінням основ наук.

Пріоритетними напрямками виховної роботи НВК є формування особистих рис громадянина України, виховання духовної культури, утвердження принципів загальнолюдської моралі, відновлення історичної пам’яті, вивчення і збагачення народних традицій, звичаїв, формування екологічної культури, забезпечення охорони і зміцнення здоров’я учнів, створення умов для творчого розвитку природних обдарувань людини,  профілактика правопорушень, створення умов для соціально незахищених категорій сімей.

НВК має власну систему виховної роботи, організовану під девізом: «Здорова дитина – здорова нація». Мета виховної роботи – змінити ставлення суб’єктів навчально-виховного процесу до всіх складових здоров’я (фізичного, соціального, емоціонального, інтелектуального, особистісного), сформувати компетентну особистість, орієнтовану на здоровий спосіб життя , з усвідомленою громадянською позицією, здатну до соціалізації та реалізації у сучасному суспільстві. Втіленню мети у життя сприяють відновлений сільський краєзнавчий музей, участь у проектах «Славні імена земляків», «Ліси для нащадків», «Історія села Великоолександрівки», «Із полум’я Афганістану»», «Книга пам’яті», дні здоров’я, КТС, різноманітні традиційні заходи, походи, екскурсії, робота гуртків та секцій.